SKT bemutatkozása

Mindennapi életben amikor megismerkedünk valakivel, akkor bemutatkozunk egymásnak.
Itt nem kötelező bemutatkozni, de ha megteszed megköszönjük.
Avatar
SKT
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2022.12.27. 18:54
Tartózkodási hely: Érd
Kapcsolat:

SKT bemutatkozása

Hozzászólás Szerző: SKT »

Üdv,
Három éve esztergálok. Phil Irons könyvének az elején van egy rövid mondat, miszerint a faesztergálás a famunkák között a leggyorsabb és leglátványosabb alkotói eredményt ígéri. Ez nekem, a jelenlegi élethelyzetben nagyon jól illeszkedik a mindennapokba. Nagyon kell az alkotás öröme, kell az időtlenségbe átkapcsoló flow élmény, és kell közben az is, hogy haladjak a tervekkel.
Az alkotásban a fa az elsődleges anyagom. A fémekkel kapcsolatban több oktatást kaptam, és az elmélettel jobban is képben vagyok, de ez valahogy nem nyílt meg nekem úgy, mint a fák világa. Szoktam régi bútorokat felújítani és egyedi bútorokat készíteni. Emellett tudok varrni, és nem ijedek meg, ha kosárvesszőhöz, bőrhöz, agyaghoz, gyapjúhoz, festékhez kell nyúlni.
Nagyon szeretem a szabad alkotást, amikor az anyag és én felváltva vezetjük egymást előre.
Nagy élvezetet jelent a kézműves múlt, a történelmi okok és összefüggések felfedezése, annak megismerése, hogy hogyan és miért alakult az Ember alkotói útja az időben.
Itt a fórumon, Pozsi felkérésére admin is lettem, ami nagyon megtisztelő, és ami - ha jól gondolom - sokkal inkább a "már nem csikó" koromnak köszönhető, mint a mély faesztergályos ismereteimnek. Tanulok, nyitott vagyok a formálódásra, és (így a csikóságon túl) már nincs pocsékolni való időm arra, hogy ami érdekel, azt ne tanuljam meg.
Válasz küldése